blog vipa
mój dzień to 3 filiżanki kawy

blog vipa

Pocztowa, hotspot

2 października, 2006 . by vip

Nie jest źle, mieszkanie jest duże, czwarty pokój na razie nie jest zajęty, więc jeszcze nie jest ciasno i kolejka do łazienki nie jest długa…Są co prawda problemy ze światłem w kuchni, przedpokoju i z domofonem.

Nasze Współlokatorki są w porządku, przynajmniej na razie. Z pierwszego pokoju tylko wrzucili wczoraj swoje rzeczy, ponoć dzisiaj mają się wprowadzać…

A co do charakterów, to wiadomo, prędzej czy później każdy pokazuje swoje diabelskie oblicze ;)
Póki co nie ma co narzekać… Śmierdzący dywan wyniesiony, prąd jest, gaz jest, tv nie ma… ale i tak najważniejsze, że jest hotspot ;)

A teraz trochę wardrivingu pod linuksem…

Tak się nam trafiło, że spośród czterech hotspotów tylko (lub aż) jeden jest otwarty. Pomimo braku WEP/WPA, czasami zdarza się, że na routerze jest filtrowanie MAC lub IP. W tym wypadku pomocny przydaje się kismet, airodump i tcpdump. Sam się o tym wczoraj przekonałem…

Odpalamy sobie interfejs WiFi, iwlistem szukamy otwartej ofiary, następnie staramy się podłączyć iwconfigiem. Następnie odpalamy dhcpcd, sprawdzamy czy ofiara jest dobrze skonfigurowana ;)
Jeżeli nie jest, odpalamy

tcpdump -i wireless`

i czekamy, i czekamy…

Po jakimś czasie zobaczymy pakiety magicznie przechodzące przez nasze wifi, z których można wywnioskować adresy IP i MAC podłączonych klientów. Wystarczy ustawić sobie teraz tylko swoją kartę, i internet cudownie „jest” ;)

A na końcu wystarczy już tylko:

ifconfig wireless hw ether 00:02:2d:xx:xx:xx
iwconfig wireless mode managed channel 11 key off essid linksyf8
iwconfig wireless ap 00:30:4F:xx:xx:xx
ifconfig wireless 212.xx.xx.241 up
route add default gw 212.xx.xx.1

i śmiga.

Leave a Reply