blog vipa
mój dzień to 3 filiżanki kawy

blog vipa

Smart Playlists w Amaroku

7 grudnia, 2006 . by vip

Po przeczytaniu randomowo-odnalezionej-notki na temat musikCube – odtwarzajki muzyki pod windowsa, pomyślałem sobie: hej, czy mój Amarok nie jest czasem uboższy o feature’y? Otóż nie! Nie jest! Poklikałem, poklikałem i jest! Odpowiednikiem dynamicznych playlist w musikCube są Smart Playlisty, które co prawda nie dają nam pełnych możliwości wynikających z pisania zapytań SQL, ale w zupełności wystarczają aby wybrać z naszej kolekcji utwory spełniające nawet najdziwniejsze kryteria. Kilka predefiniowanych mamy już na starcie, jednak moc kryje się w tworzeniu własnych (właśnie tego mi do tej pory brakowało!).
Stworzenie playlisty z muzyką po 2002 roku, gdzie artysta w nazwie ma literkę „x”, odegrany był 5 razy i został ogwiazdkowany powyżej 3.5 jest bajecznie proste, dużo prostsze niż pisanie SQL. Klikamy sobie w lewym panelu na zakładkę Playlists, potem rozwijamy Smart Playlists, ewentualnie tworzymy subfolder, klikamy nań prawym myszkiem i wybieramy New Smart Playlist. Voila!

amarok_smart_playlists

Zachęcam wszystkich używających Amaroka do tworzenia kolekcji, dbania o ID3 tagi, oceniania muzyki i korzystania z reszty fjuczerów jakie oferuje.
To nie jest kolejny po-prostu-grajek muzyki…

Leave a Reply