blog vipa
mój dzień to 3 filiżanki kawy

blog vipa

Nowa S3 – wrażenia

15 lipca, 2010 . by vip

Niedawno miałem okazję w praktyce przejechać się nową S3. Muszę powiedzieć, że (pomijając kilka łat na jej początku) nie jest źle, jest wręcz bardzo dobrze!

Jechałem trasą Międzyzdroje – Zielona Góra.
Zamiast skręcać i jechać przez Szczecin (nie jechałem cały czas S3, E65), w okolicach zjazdu przy ulicy Zwierzynieckiej/Szosy Stargardzkiej cisnąłem dalej, wjechałem na A6, E28 w kierunku Kołbaskowo (tak naprawdę jedzie się wciąż prosto).

Tam po jakimś czasie (Szczecin Klucz) zauważyłem zaklejoną zieloną tablicę nakazującą zjechanie w prawo, na której dało się odszyfrować Gorzów Wlkp.. Poniżej tej zaklejonej była żółta wskazująca objazd do Gorzowa.

Po chwili ukazała się nowa trasa: 2 pasy w jedną stronę, pas zieleni z takimi pachołkami na wysokości świateł, i 2 pasy w drugą stronę, pobocza. Po niecałych 15 minutach niestety się skończyła ;-)
Należało zjechać, a do Pyrzyc było jeszcze ok. 8 km. Trzeba przejechać parę wiosek, dopiero potem ukazuje się rondo w mieście. Podróż tymi wioskami to dodatkowe 15 minut…

Reasumując, mam nadzieję, że następne odcinki będą równie fajnie zrobione. Trasa Międzyzdroje-Gorzów w 2h, to całkiem nieźle. Niestety, od Gorzowa do Zielonej to wciąż około 2h, a w okresie wakacyjnym trzeba doliczyć godzinę, bo są na niej kierowcy, którzy pokonują tą trasę tylko raz do roku…

Leave a Reply